Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zraněnou turistku evakuovali ze Šumavy ve vaku pod helikoptérou

Šumava – Přelézání padlých stromů se v úterý 15. srpna nepodařilo 50leté ženě na šumavském vrchu Smrčina. Turistka si v těžko přístupném terénu zlomila nohu v kotníku a musel pro ni přiletět vrtulník.

Zasahující člen Horské služby na Šumavě Václav Cypro popsal, že úraz se stal v místech, kam nebylo možné dojít s nosítky ani dojet sanitkou. Proto na místo přiletěl armádní vrtulník z Plzně – Líní.

„Já jsem zatím turistku ošetřil a připravil na transport. Když přiletěli letečtí záchranáři, spustili přímo nad námi člena posádky v podvěsu. Ten ženu naložil do přepravního vaku a vytáhl k vrtulníku,“ doplnil Václav Cypro.

Posádka pak odlétla na vhodné místo vzdálené asi kilometr. Tam vrtulník dosedl a záchranáři ženu přeložili z vaku přímo do helikoptéry. Pak ji transportovali do nemocnice.

„Vše bylo rychlé a velice efektivní,“ komentoval záchrannou akci Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Varoval ovšem turisty, aby se na Šumavě nepouštěli do neprůchodného terénu a aby raději dávali bedlivý pozor i na běžných turistických stezkách.

Ilustrační snímek. Foto: zakrasnejsivimperk.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3