Jsme všude na jihu Čech.

Zneužívají jejich jméno i znaky. Hasiči se brání proti „výzvám“

Jižní Čechy – Našli jste ve společných prostorách bytových domů a paneláků výzvy související s požární ochranou, pod kterými je podepsaný Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje? Pak se velmi pravděpodobně jedná o svévolné dílo někoho, kdo s hasiči oficiálně nemá nic společného.

Mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů řekla, že podobné výzvy nebývají vždy nepravdivé nebo v rozporu s legislativou. „Problém je ten, že nejsou oficiálním stanoviskem HZS Jihočeského kraje, zneužívají znak HZS ČR, jméno jihočeského sboru a často i signifikaci,“ vysvětlila mluvčí.

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje vydává naprostou většinu svých prohlášení, rad a doporučení pro obyvatele právě prostřednictvím své mluvčí. Tyto materiály získávají média formou tiskových zpráv a hasiči je mají trvale uložené i na svých webových stránkách  www.hzsjck.cz.

„Ostatní prohlášení či doporučení pro veřejnost mohou být realizována cestou některých dalších příslušníků HZS Jihočeského kraje, kteří využívají cestu přes orgány státní správy a samosprávy.
Pro obě skupiny vydávaných prohlášení platí, že jsou na hlavičkovém papíře, se schváleným záhlavím a signifikací, kde je jasně patrné, kdo konkrétně dané prohlášení zpracoval,“ dodala Vendula Matějů s tím, že v napodobeninách, které hasiči objevili, jsou všechny tyto insignie včetně znaku HZS ČR zneužity a autoři těchto výzev nepostupují dle platných zákonů.

Pokud jste nějakou podobnou výzvu našli a nejste si jisti její pravostí, kontaktujte mluvčí:

Vendula Matějů
tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje
tel: 950 230 360
e-mail: vendula.mateju@jck.izscr.cz

Zfalšovaná výzva. Foto: HZS JčK

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png