Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zlodějky v Hospřízi obraly seniora o 127 tisíc korun. Prý měly žízeň

Hospříz – Oči pro pláč zůstaly seniorovi z obce Hospříz na Jindřichohradecku. V jediné chvíli totiž přišel o celoživotní úspory ve výši 127 tisíc korun. V úterý 12. září ho o ně připravily zlodějky, které se drze vetřely do domu pod záminkou toho, že jedna z nich má žízeň.

Policejní mluvčí Hana Millerová popsala, že krádež se stala mezi devátou a půl desátou dopoledne. První žena vnikla bez seniorova vědomí do domu, kde prošmejdila komodu v kuchyni a sebrala 2000 korun.

„Poté záměrně odváděla pozornost poškozeného, kdy v nestřeženém okamžiku další neznámá pachatelka bez souhlasu poškozeného vnikla do ložnice  rodinného domu, kterou prohledala a zde odcizila peněženku s finanční hotovostí ve výši 125 000 korun. Poté obě ženy z domu seniora odešly,“ popsala mluvčí.

Jedna ze zlodějek je silnější blondýna, popis druhé policie nezveřejnila. Případ vyšetřují jindřichohradečtí kriminalisté, kteří žádají o pomoc i případné svědky, kteří si mohli neznámých žen v Hospřízi všimnout. Třeba jak usedají do auta. Veškeré informace přijme policie na lince 158.

„Senioři  buďte opatrní, zamykejte řádně branku i vstupní dveře do domu. Dbejte rovněž na uzamčení zadních dveří a zásadně nikoho cizího do svého obydlí nepouštějte. Pokud vás neznámá osoba žádá o pomoc a  vzbuzuje  tím soucit či lítost,  buďte neoblomní. Pokud se jí opravdu rozhodnete pomoci, do bytu či domu ji nikdy nepouštějte. Svoji opatrností předejdete možnému okradení,“ zdůraznila policejní mluvčí Hana Millerová.

Ilustrační. Foto: whyevolutionistrue.wordpress

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3