Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zlodějka věštila seniorce z dlaně, druhá zatím pobrala úspory a šperky

Pojbuky – O zlaté šperky a celoživotní úspory v řádu stovek tisíc korun přišla 87letá seniorka z obce Pojbuky na Táborsku. Ve středu 27. září ji o ně připravily dvě ženy snědé pleti. K poškozené se vetřely pod záminkou použití toalety mezi 12. a 14. hodinou.

„Jedna z žen následně zaměstnala seniorku ,věštěním z dlaně´. Druhá mezitím prohledala dům a odcizila zde uložené úspory a šperky. Souhrnná hmotná škoda se pohybuje v řádu stovek tisíců korun,“ popsal táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Obě zlodějky jsou střední postavy a měří kolem 160 – 165 centimetrů. Jedna je blond a má drobnou vadu řeči – šišlá a takzvaně si šlape na jazyk. Druhá je černovlasá.

„Dle dalších poznatků se na místě skutku mělo nacházet blíže neurčené osobní vozidlo bílé barvy, ke kterému měly pachatelky následně odejít,“ dodal mluvčí.

Případ vyšetřují táborští kriminalisté a policisté z obvodního oddělení v Mladé Vožici. O pomoc žádají i případné svědky. Pokud jste v Pojbukách nebo okolí viděli dvě ženy tmavší pleti v bílém autě, ozvěte se prosím na linku 158 nebo na čísla 974 238 720,  974 238 111.

Ilustrační snímek. Foto: policie.cz

 

 

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3