Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zloději se začínají stahovat do chat

Jižní Čechy – Léto je u konce – chataři a chalupáři se na zimu vrací do měst. Nastává tak příležitost pro zloděje, kteří si na špatně zabezpečená letní sídla brousí zuby. Veronika Kabeláčová má chatu na Českobudějovicku. I ona má se zloději zkušenost.

„My každý rok vlastně vždycky před zimou zavřeme okenice na několik západů, zamkneme, odvezeme cennější věci, ale stejně i tak každý rok máme chatu vykradenou,“ popisuje.

Policisté na jihu Čech každý rok zaznamenají stovky vloupaček. Jen v loňském napočítali více než 240 vykradených chat a chalup. Když už zloději nemají co ukrást, udělají si z vaší chaty vlastní příbytek.

„Pokud by došlo k tomu, že by se Vám zloděj do chaty vloupal, nechte věci jak jsou a oznamte vloupání ihned policii,“ popisuje. S běžným zabezpečením si zloději dnes dokážou hravě poradit. Nezbývá tak nic jiného než chatu i v zimě pravidelně kontrolovat.

Jednou z možností jak zabezpečit chatu je také instalace kamerového systému.

Majitelé by před opuštěním chaty neměli zapomenout ani na odpojení od přívodu energií, které by mohly způsobit požár.

„Doporučujeme odpojit chatu centrálně, doporučujeme vypnout všechny spotřebiče. Doporučujeme také vypnout televizi od antény,“ dodala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

 

img_3945
Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3