Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zloděj v Budějovicích běhal po střeše banky. Zadržela ho zásahovka

České Budějovice – Netradiční zásah za sebou mají policisté v Českých Budějovicích. Ve středu 13. září po půlnoci přijali oznámení, že se po střeše jedné z bank na náměstí Přemysla Otakara II. pohybuje muž. Na místo vyjela zásahová jednotka, strážníci městské policie a hasiči s výsuvným žebříkem.

Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner popsal, že policisté museli prověřit všechny střechy v rozsáhlém komplexu budov na severní straně náměstí, kde sídlí mnoho firem a institucí.

„Muž byl posléze spatřen, jak se schovává na střeše vedle budovy. Byl zadržen zásahovou jednotkou a slaněn. Jde o známého dvacetiletého recidivistu s bohatou trestní minulostí,“ řekl mluvčí.

Pachatel měl v batohu zlodějské nářadí a policisté proto začali prověřovat, zda se nedopustil na místě vloupání. To se zatím neprokázalo. Policisté ale s prověřováním objektů stále neskončili.

„Všichni obyvatelé a nájemníci v tomto severním bloku náměstí by si měli zkontrolovat okna, světlíky a podobně,“ dodal Jiří Matzner.

Ilustrační snímek. Foto: pokerarena.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3