Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zloděj hrozil v penzionu nožem, útěk po střeše mu nevyšel

Český Krumlov – Nebezpečného zloděje zadrželi během minulého víkendu českokrumlovští policisté. Dvaadvacetiletý mladík se v sobotu 20. května před půlnocí vloupal do penzionu v Dlouhé ulici a když ho načapali majitelé, ohrožoval je nožem. Pak se pokusil utéct po střeše, v tom mu ale zabránila policie.

Policejní mluvčí Lenka Pokorná zmínila, že zloděj vnikl do penzionu otevřenými dveřmi. „Prostory domu prohledal a připravil si věci, které hodlal odcizit. V krádeži mu zabránili majitelé penzionu, kterým pachatel ještě před příjezdem policistů vyhrožoval nožem, že jim ublíží, jestliže ho nepustí. Z obavy o svoje zdraví a život mu raději uvolnili cestu,“ popsala mluvčí.

Mladík skončil po zadržení v policejní cele. Kriminalisté ho obvinili z krádeže ve stádiu pokusu, porušování domovní svobody a nebezpečného vyhrožování. Zároveň podali návrh na jeho vzetí do vazby, které soud akceptoval.

Pachateli hrozí při prokázání viny a odsouzení až tříletý pobyt ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: vasekladno.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3