Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zkus to říct. Projekt pro oběti domácího násilí míří do Strakonic

Strakonice – Domácí násilí je tématem projektu Zkus to říct, který míří do Strakonic. Akce se uskuteční v neděli 5. března od 9 hodin v domě kultury ve strakonické Mírové ulici.

Autorem je policejní prezidium, tváří cvičitelka Hanka Kynychová, která má s domácím násilím osobní zkušenost. Před 25 lety totiž žila ve vztahu, kde psychický teror a zákazy byly na denním pořádku.

„Chceme poukázat na problematiku, chceme sdělit, kam se oběti mohou obrátit, nebo jak se dá pomoct kamarádce, které se takové příkoří děje, anebo třeba některým ženám pomůžeme pochopit, že to co se děje u ní doma, je domácí násilí,“ říká Kynychová.

„Součástí zajímavého programu bude diskuse s odborníky. Zájemci si mohou přijít zdarma zacvičit. Čeká je bohatý program – tři hodiny cvičení pod vedením Hanky Kynychové, besedy, přednášky, poradenství v oblasti zdravé výživy a zdravého životního stylu,“ dodala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Hanka Kynychová. Foto: kynychova.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3