Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zimola poslancem nebude. Vedení ČSSD ho vyškrtlo z kandidátky

České Budějovice – Vedení České strany sociálně demokratické vyškrtlo Jiřího Zimolu z kandidátky pro podzimní volby do poslanecké sněmovny. Bývalý hejtman Jihočeského kraje původně obsadil poslední místo kandidátky, věřil však, že ho preferenční hlasy voličů posunou výše. To se ale nestane, alespoň ne v letošních volbách.

„Nechceme, aby problémy, které vedly k odchodu z funkce hejtmana, zatěžovaly kandidátku sociální demokracie,“ řekl deníku Mladá fronta Dnes premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Samotného Jiřího Zimolu podle jeho slov rozhodnutí předsednictva strany o jeho vyškrtnutí nepřekvapilo.

„Dlouhodobě se uvnitř strany odehrává systematická likvidace názorových oponentů, jejímž výsledkem je nejnižší procento popularity u voličů za celou historii strany. Nyní bude záležet na rozhodnutí jihočeského krajského výboru, který se sejde nejspíše v nejbližších dnech, aby rozhodlo o dalším postupu. Nepřekvapilo by mě, že ČSSD kandidátku u nás na jihu prostě nepostaví,“ uvedl Zimola.

Jihočeské sociální demokraty povede do voleb jako lídr kandidátky starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka.

Jiří Zimola. Foto: TV Jéčko

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3