Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zimní údržba vyjde krajské město přibližně na 16 milionů korun

České Budějovice (ČTK) – Zimní údržbu českobudějovických silnic a chodníků bude nově v celém městě zajišťovat firma FCC. V minulosti pečovala jen o část města, protože historické centrum udržovala jiná společnost. Odhadované náklady na zimní údržbu Českých Budějovic, která kalendářně začíná 1. listopadu, se pohybují kolem 16 milionů korun. Výše částky závisí na tom, jaké bude počasí.

„Předpokládáme, že převážně se bude praktikovat ruční úklid. Lávky a mosty budeme udržovat především pomocí písku, protože sůl je agresivní vůči kovovým částím těchto staveb,“ uvedl Podhola. Dodal, že prvně se v zimě budou uklízet i některé nové chodníky a silnice, které byly postaveny.

Údržba se netýká jen odstraňování sněhu. Služba musí zajistit i to, aby komunikace při mrazech neklouzaly.V případě kalamitního stavu, který vyhlašuje primátor, končí odklizený sníh na náplavce u Vltavy. V takové situaci město někdy musí žádat o pomoc při údržbě i externí firmy. Náklady na úklid jsou pak výrazně vyšší.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3