Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zimní stadion v Č. Budějovicích bude dál Budvar aréna

České Budějovice 2. května (ČTK) – Zimní stadion v Českých Budějovicích ponese minimálně do konce května příštího roku název Budvar aréna. Město se s pivovarem dohodlo na prodloužení smlouvy, která končí letos 31. května. Od Budvaru tak za roční kontrakt o názvu stadionu získá dva miliony korun. Novinářům to dnes řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).

„Podmínky smlouvy zůstávají stejné. Ale musím připomenout, že se jedná o dohodu jen mezi městem a Budvarem. Částka, kterou Budvar přispívá na chod hokejového mužstva, je něco jiného,“ uvedl Svoboda.

Primátor připomněl, že současnou smlouvu má radnice s pivovarem od roku 2012 a nyní ji jen prodloužilo. Podle Svobody není divné, že Budvar platí za pronájem názvu stále stejnou částku. „Hokejový klub býval v nejvyšší soutěži a teď je v první lize. Takže vzhledem k tomu jsou ty dva miliony adekvátní částkou,“ uvedl.

Otázkou zůstává, jak se bude jmenovat zimní stadion od června roku 2019. Někteří zástupci vedení města by přivítali, kdyby se na název vypsala soutěž, která by mohla přilákat více zájemců, tím i vyšší částku za pronájem. Navíc pokud by hokejový klub postoupil do extraligy, nastal by další problém, protože generálním partnerem nejvyšší soutěže je konkurenční pivovar.

Zástupci Budvaru však věří, že by se mohlo podařit udržet název zimního stadionu i v extralize. Prodloužení současné smlouvy o jeden rok vítají. „Považujeme to za dobré řešení, které dává dobrý základ, abychom mohli dál jednat i v případě postupu do extraligy,“ řekl ČTK mluvčí pivovaru Petr Samec.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3