Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zhubnout a více se hýbat. To jsou nejčastější předsevzetí Jihočechů

Jižní Čechy – Do nového roku mnoho lidí vstupuje s nějakým předsevzetím. Většina z nich si to samé dává už po několikáté za sebou. Pro všední starosti na něj totiž brzy zapomenou. Někteří to dávno vzdali a žádná předsevzetí si raději už nedávají.

Podle průzkumu agentury STEM/MARK si letos si novoroční předsevzetí dala jen zhruba třetina lidí. Z toho téměř 52 procent touží po shození přebytečných kil.

Jak tedy zhubnout co nejefektivněji, aby tím co nejméně utrpělo naše zdraví?

Nejhorší je dávat si zákazy. Člověk je pak nedodrží a zklamává sám sebe. Má pocit, že není vhodný typ pro hubnutí. Je třeba jíst vše, co máme rádi, ale znát svou denní porci,“ doporučuje výživová poradkyně Jana Platilová.

Na druhém místě v seznamu novoročních přání je začít více sportovat. To si přeje 46 procent dotázaných. Dál pak lidé chtějí dodržovat pitný režim. Přestat kouřit se letos pokouší zhruba 22 procent Jihočechů.

Z průzkumu také vyplývá, že novoroční předsevzetí vzdá 55 procent lidí už během ledna.

Ilustrační snímek. Foto: kaloricke-tabulky.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3