Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Žena v J. Hradci jela zfetovaná a porušila šestinásobný zákaz řízení

Jindřichův Hradec – Jezdit autem pod vlivem drog a se šesti soudními zákazy řízení zřejmě nepovažuje za problém 22letá žena z Jindřichova Hradce. Když ji minulý pátek 15. září kolem 20. hodiny zastavili policisté za volantem VW Golf ve Vídeňské ulici, podrobila se orientačnímu testu, který prokázal, že má v sobě pervitin.

„Podezřelá žena se na výzvu policistů odmítla podrobit lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu ke zjištění omamných látek v krvi,“ řekla policejní mluvčí Hana Millerová.

Odmítnutím výzvy se sice řidička vyhnula případnému trestnímu stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky, ale dopustila se přestupku, za který jí může správní orgán uložit pokutu až 50 tisíc korun.

Porušením zákazu řízení se bude zabývat soud, protože jde o trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté řeší případ ve zkráceném přípravném řízení, soudní postih tak může žena očekávat už do dvou týdnů. Kvůli opakovanému porušování zákona je ve hře až dvouletý pobyt ve vězení.

Orientační test na drogy. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3