Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zemský hřebčinec v Písku pořádá o víkendu jarní přehlídky koní

Písek – Jarní přehlídky plemenných koní pořádá Zemský hřebčinec v Písku. První se uskutečnila během prvního březnového víkendu, druhá se bude konat následující víkend.
První přehlídku připravil hřebčinec pro laickou veřejnost a děti. Po úvodním zhruba hodinovém předvedení plemenných hřebců na ruce začal doprovodný program, ve kterém se diváckým ochozům představili koně v řadě atraktivních disciplín. K vidění byli třeba mini koně v akci, různé druhy zápřeží, jezdecká čtverylka Zemského hřebčince Písek, vystoupení oddílu jízdní Policie ČR a další ukázky.
Zástupkyně ředitele hřebčince Hana Štěrbová vysvětlila, že druhá přehlídka se více zaměří na odbornou veřejnost a chovatele. Úvod programu bude taktéž patřit předvedení plemeníků na ruce, následovat ale bude skákání hřebců pod sedlem i ve volnosti a v mezičase proběhne předvedení ovladatelnosti s chladnokrevnými plemeníky. Závěr programu bude patřit Oblastnímu kolu skoku ve volnosti čtyřletých klisen ČT.
„Všem návštěvníkům bude umožněna prohlídka stájí a také zhlédnutí výstavy o pestré historii Zemského hřebčince. Přítomen bude prodejní stánek s jezdeckými potřebami a chybět samozřejmě nebude ani občerstvení. Pro nejmenší návštěvníky budou nepochybně tou největší atrakcí jízdy na poníkovi,“ poznamenala Hana Štěrbová s tím, že všichni návštěvníci mají možnost prohlédnout si stáje a zhlédnout výstavu o pestré historii Zemského hřebčince.
Chybět nebude ani prodejní stánek s jezdeckými potřebami ani občerstvení. Pro nejmenší návštěvníky budou nepochybně tou největší atrakcí jízdy na poníkovi.
„Jde o důsledek mimořádně vysokého zájmu návštěvníků o tuto akci. Minulý rok se jich sešlo tolik, že se do kryté haly, kde se přehlídka koná, už téměř nevešli. A tak jsme se především v zájmu jejich bezpečnosti rozhodli ještě jednu přehlídku přidat,“ dodala Hana Štěrbová.
Ilustrační snímek. Foto: jezdectvi.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3