Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ze zdemolovaného auta po nehodě zachránili hasiči živého psa

Planá nad Lužnicí – Více než čtyři hodiny v silném mrazu strávili táborští hasiči u vážné nehody, která se stala v v pátek 20. ledna v podvečer na silnici první třídy za Planou  ve směru na Soběslav.  Na místě se střetly Hyundai Matrix a nákladní Iveco.

Mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů řekla, že v době příjezdu hasičů byl řidič Iveca venku bez viditelných zranění.

„Řidič Hyundaie zůstal ve svém zcela zdemolovaném voze zaklíněn. Hasiči místo nehody zajistili a ihned zahájili vyprošťování. Hydraulickým vyprošťovacím zařízením nejprve odstřihli na řidičově straně vozu oba sloupky a rozpěrným válcem pak odtlačili přístrojovou desku včetně volantu. Tím si vytvořili bezpečný prostor pro vyproštění zraněného řidiče. Toho uložili na zádovou desku a vytáhli ven,“ popsala mluvčí.

Dalším průzkumem auta našli hasiči na místě spolujezdce pod oblečením živého psa, kterého předali strážníkům městské policie.

Zdemolované auto. Foto: HZS JčK
Zachráněný pes. Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3