Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ze střechy šlehaly několikametrové plameny. Škoda přesáhne milion korun

Kratušín – Na milion korun předběžně vyčíslili vyšetřovatelé škodu po nočním požáru střechy rodinného domu v Kratušíně na Prachaticku. Oheň se rozhořel ve středu 26. října před půl devátou večer a byl vidět na kilometry daleko. Plameny totiž šlehaly do několikametrové výšky. Přesto se událost naštěstí obešla bez zranění.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči s necelou desítkou zásahových vozidel. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu už po půl hodině, dohašování ale trvalo celou noc až do čtvrtečního rána.

„Náš vyšetřovatel společně s Policií ČR pracuje s několika verzemi možnými pro vznik požáru. Dnes bude šetření znovu na požářišti pokračovat, všechny stanovené verze budou prověřovány,“ dodala ve čtvrtek mluvčí Matějů.

kratusin2
Požár v Kratušíně. Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3