Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zdravotní sestra, nebo pracovnice pojišťovny? Podvodníci si počíhali na seniora a obrali ho o úspory

Strakonice – Oči pro pláč zůstaly 85letému seniorovi ze Strakonic. V úterý 18. října si ho vyhlédli dva podvodníci, muž a žena, a lstí ho připravili o 9000 korun. Přitom si ani nedokázali vytvořit jednotný scénář – muž se oháněl historkou o zdravotní sestře a žena historkou o pojišťovnictví.

Policejní mluvčí Jaromíra Nováková zmínila, že když se poškozený dopoledne vracel z nádraží, přistoupil k němu asi 35letý muž střední postavy v tmavém oblečení. „Tento muž oslovil seniora jménem a sdělil mu, že ho hledá již několik dní jedna zdravotní sestra a že za ním přijde domů. Poté se rozloučili a rozešli se každý jiným směrem,“ popisuje mluvčí.

Podvodník po chvilce seniora opět doběhl a šel s ním až před jeho dům. Tam mu řekl, že zmiňovaná „zdravotní sestra“ za chvíli dorazí a navštíví ho. „Když zazvonil zvonek, důchodce otevřel domovním zvonkem a nechal otevřené dveře. Za chvíli zjistil, že do bytu přišla žena, která se představila jako zaměstnankyně pojišťovny,“ pokračuje Jaromíra Nováková.

Údajnou zaměstnankyní pojišťovny je česky hovořící žena střední postavy a bílé pleti s čepicí na hlavě. Ke svému nezákonnému obohacení použila starý, ale zřejmě osvědčený trik.

„Žena na stůl položila finanční hotovost ve výši 7000 korun s tím, že potřebuje vrátit tisíc korun. Senior tak přinesl své úspory, ze kterých vzal tisícikorunu. Zbytek peněz vrátil na své místo v pokoji. Pachatelka tak zjistila, kde má muž uložené peníze a v nestřeženém okamžiku je odcizila,“ vysvětluje mluvčí Nováková.

Na Strakonicku je to už druhý podobný případ z poslední doby. Buďte proto opatrní, vyzývá policie. A pokud se s podvodníky setkáte, zavolejte hned na linku 158.

Nejčastější historky podvodníků

  • Vydávání se za zaměstnance energetické společnosti.
  • Předstírání potřeby na toaletu.
  • Vydávání se za „starého známého“ (známý z podniku, nese vrátit peníze, které mu půjčil syn….).
  • Vydávání se za příbuzného.
  • Brusiči nožů – přístup k elektrické zásuvce.
  • Nabídka zboží (deky, fotoaparáty, parfémy, soutěže…)
identikit_163644_2016
Podvodník ze Strakonic. Foto (kresbu) poskytla Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3