Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zavaleného muže vysvobozovali bagrem. Skončil v nemocnici

České Budějovice – Náročnou záchranu muže zavaleného ve vrtu za sebou mají budějovičtí hasiči. K zásahu vyjížděli v úterý 30. května odpoledne do ulice U Lučního jezu.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů řekla, že muž byl zavalený do pasu, částečně ve vodě. S hasiči komunikoval a nebyl v bezprostředním ohrožení života.

„Hasiči zahájili záchranu zajištěním vrtu a vyhrabáváním zeminy okolo zasypaného. Záchranu jim ale ztěžoval vnitřek vrtu, který se neustále sesypával. Přibližně po hodině se hasičům podařilo muže vyhrabat po kolena. Na místo se dostavil bagr, který okolí vrtu obkopával a tím výrazně urychlil záchranu zavaleného,“ popsala mluvčí.

Muže se hasičům podařilo dostat ven asi po hodině a půl. Pak si ho převzali zdravotníci. „Muže jsme se středně těžkým poraněním dolní končetiny odvezli na traumacentrum českobudějovické nemocnice,“ dodala mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Záchrana muže z vrtu. Foto: HZS JčK

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3