Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zastřelený útočník z Vodňan měl podle místních problémy s drogami

Vodňany – Je čtvrtek odpoledne a na tísňovou linku policie volá muž z Vodňan s prosbou o pomoc. Právě ho totiž ohrožuje nožem další z místních. Když policisté z vodňanského obvodního oddělení přijedou na místo, vyzvou 32letého agresora, aby se uklidnil a zahodil zbraň. Ten výzvu neuposlechne a místo toho na policisty zaútočí. Jednoho z nich pobodá. Strážci zákona se brání střelbou.

„Po příjezdu na místo agresor napadl zakročujícího policistu. Ten proti němu použil služební zbraň,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová s tím, že samotnému zákroku předcházel incident mezi několika osobami v rodinném domku, při němž byla napadena žena.

Střelba se odehrála u rodinného domu ve vilové čtvrti v Šumavské ulici. Útočník svým zraněním na místě podlehl, zraněného policistu odvezli zdravotníci do nemocnice.

„Policista utrpěl bodnořezná poranění horních končetin, která ho přímo neohrožovala na životě. Po ošetření byl převezen do nemocnice,“ řekla mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková.

Muž, který policistu pobodal, měl podle některých místních lidí problémy s drogami. Zda byl pod jejich vlivem i při incidentu budou policisté s jistotou vědět až po pitvě.

„Dá se říct, že tady ve Vodňanech to byla známá firma. Domnívám se, že zákrok policistů proti němu byl oprávněný,“ poznamenal jeden z místních Vratislav Tondr.

Útočníkovu trestní minulost nechtějí policisté příliš komentovat. „Jedná se o muže, který nebyl policistům neznámý,“ zmínila policejní mluvčí Krausová.

Přesné okolnosti případu nyní bude prověřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3