Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zásah na hradu Rožmberk. Hasiči likvidovali požár a transportovali zraněného z věže

Rožmberk nad Vltavou – U hradu Rožmberka hoří křoviny. Požár zpozoruje stavař, který se zrovna nachází na věži Jakobínce. Okamžitě volá hasiče, ale při tom se nadýchá kouře a upadá do bezvědomí. Hasiči proto musí nejen zlikvidovat plameny, ale také dostat zraněného z věže dolů.

Právě takový scénář mělo páteční cvičení na hradě Rožmberku. Mluvčí hasičů Vendula Matějů popsala, že hasiči vytvořili dálkovou dopravu vody, ve Vltavě zřídili čerpací stanoviště a následně natlakovali a vyzkoušeli suchovod hradu. Lezecká skupina z krumlovské základny si zároveň vyzkoušela transportovat pacienta zafixovaného do nosítek nejprve po vnitřním schodišti a poté také spuštěním po vnějším plášti věže.

„Součástí cvičení bylo také seznámení hasičů s hradem z požárního hlediska pro případ reálného zásahu. Hasiči si celý hrad prošli a prověřili možnosti vedení případných zásahů,“ dodala mluvčí.

Cvičení na Rožmberku. Foto: HZS JcK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3