Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zámek Hluboká zpřístupní novou prohlídkovou trasu

Hluboká nad Vltavou – Město Hluboká nad Vltavou každoročně navštíví stovky tisíc lidí. Letos tuto perlu jižních Čech vyhledalo skoro 276 tisíc turistů. To je o 30 tisíc více než v loňském roce. Největší oblibě se Hluboká těší u ruské klientely.

„Co se týká informačního centra, evidujeme více než 95 000 návštěvníků. Tento rok se z hlediska návštěvnosti řadí mezi jeden z nejlepších,“ pochvaluje si vedoucí informačního centra Jan Vlasák.

Zámek Hluboká je vnímán za jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších zámku v celé republice. Ani na podzim neztrácí své pověstné kouzlo. Stále sem přijíždí více a více návštěvníků.

V podzimních dnech jsou zde parky pestrobarevné. Jsou řešené tak, aby vynikla různorodost barev jednotlivých stromů v tomto období.  „Můžete si prohlédnout francouzský park v okolí zámku v dolní zahradě a anglický park v horní zahradě. Je to velká rozloha a dokonce tudy vede i naučná stezka,“ vysvětluje Jitka Machová, vedoucí provozu zámku Hluboká.

Zámek pro vás otevře své brány i v zimě. Zámek otevře své brány. „Od prvního listopadu začíná zimní prohlídková sezóna, kdy máme otevřenou zimní prohlídkovou trasu, která je temperována a je otevřena od deseti do šestnácti hodin,“ dodává vedoucí provozu.

Zimní prohlídková sezón potrvá až do 20. prosince. Přes vánočních svátky zámek uzavře a znovu se veřejnosti otevře zimní okruh od 3. ledna do konce března.

Pro příští sezónu se na zámku chystá řada novinek.

„V příštím roce by se měla otevírat čtvrtá prohlídková trasa, standardně máme 3 prohlídkové okruhy. Přibudou prohlídka 2.patra, pokojů, které nebyly ještě zpřístupněny,“ doplňuje Jitka Machová.

3-hluboka-cp-h-louw
Zámek Hluboká. Foto: http://zamekhluboka.info/

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3