Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Zahájení stavby píseckého bazénu se kvůli ceně posouvá

Písek 27. června (ČTK) – Zahájení stavby píseckého bazénu se o několik měsíců posune. Město muselo zrušit výběrové řízení, protože nabídky na projekt výrazně překročily limitní zakázku ve výši 284 milionů korun. Stavba areálu pod lesnickou školou měla začít v létě nebo na podzim. Nový termín zahájení však bude nejdříve patrně na jaře příštího roku. ČTK to řekl písecký zastupitel Luboš Průša (Jihočeši 2012), který je zároveň předsedou pracovní komise pro výstavbu bazénu.

Město obdrželo na projekt dvě nabídky. Jedna překročila limitní cenu o 40 milionů korun, druhá o 46 milionů korun. „Děláme rozbor, v čem se ceny tolik odlišily. Pravda je ta, že my jsme měli návrh zpracovaný v červnu 2017 a od té doby ceny stavebních prací výrazně vzrostly,“ uvedl Průša.

Město nyní musí podle něj najít řešení, jak postupovat dál. Zastupitelstvo může na srpnovém jednání zvýšit limit zakázky a vyhlásí nové zadání soutěže. „A pak jsou ještě dvě varianty, které však spadnou až od období po podzimních volbách. Jedna je, že novou soutěž schválí až následující zastupitelstvo, anebo rozhodne o projektu zcela jinak,“ uvedl Průša.

Nový plavecký bazén v Písku nahradí komplex, který je v těsné blízkosti historického centra a podle kritiků se budova z 80. let minulého století nehodí do této zástavby. O tom, že město bude mít nový bazén, rozhodli před pěti lety obyvatelé Písku v referendu.

rek kš

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3