Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Záchranáři zrychlí příjezdy k pacientům

img_2331
Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Jižní Čechy – Zranili jste se nebo máte náhlé zdravotní potíže? Odborníci vám pomohou nejpozději do dvaceti minut. Zdravotnická záchranná služba totiž otevřela novou výjezdovou základnu ve Lhenicích na Prachaticku. Dokončila tím plán plošného pokrytí kraje tak, aby se všichni jeho obyvatelé dočkali pomoci v zákonem stanoveném limitu.

„Budujeme základny tak, abychom propojovali různé regiony a aby to bylo pro lidi komfortní a pro nás přijatelné. Ve Lhenicích bude sloužit standardní posádka řidič a záchranář nebo dva záchranáři. Takových posádek máme dalších dvacet v jiných regionech,“ řekl ředitel jihočeských záchranářů Marek Slabý.

Starostka Lhenic Marie Kabátová zmínila, že náklady na vybudování základny dosáhly téměř jednoho milionu korun. Částku 800 tisíc korun uhradila obec ze svého rozpočtu, vnitřní vybavení za 150 tisíc korun pořídili sami zdravotníci. „Samozřejmě jsme velice rádi, že tady máme výjezdovou základnu zdravotnické záchranné služby. Dojezdové časy, které jsme měli tady ve Lhenicích a okolí splnily stanovených dvacet minut, ale někdy to bylo na hraně. Jsme rádi, že se dojezdové časy zkrátí,“ doplnila starostka.

Záchranáři na jihu Čech mají v současné době k dispozici 31 základen. Ročně zaznamenají přes 81 tisíc výjezdů.

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3