Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Začala oprava I/3 u hranic s Rakouskem, provoz je plynulý

Dolní Dvořiště (Českokrumlovsko) 9. července (ČTK) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo dnes v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku opravy části silnice I/3. Po této silnici jezdí auta z jižních Čech do Rakouska. Opravovaný úsek je dlouhý 1,44 kilometru, oprava potrvá do září a místo je průjezdné oběma směry. Semafor, který měl původně dopravu řídit, ŘSD zatím nepoužije, aby nekomplikovalo cestu turistům. Semafor bude regulovat dopravu při další části oprav v září. ČTK to dnes řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Náklady na opravy budou 19,1 milionu Kč.

Řidiči budou jezdit po paralelně vedoucí silnici, která byla původně vybudovaná pro kamiony. ŘSD začalo budovat v místě dopravní omezení dnes asi kolem 8:00 přímo na hraničním přechodu Dolní Dvořiště. Původní plán počítal s tím, že dopravu bude kyvadlově řídit semafor, což ŘSD změnilo. Semafor využije až v září.

„Ne teď přes léto, aby všichni mohli téměř volně jezdit na jih. Velmi jsme tlačili, protože bychom (se semaforem) dramaticky komplikovali cestu českým turistům na jih do Alp, do Chorvatska a do Slovinska. Tuto nepříjemnou etapu se podařilo přesunout na září. Teď se bude jezdit jenom s minimálním zdržením, využijeme paralelní cestu, která tam byla původně vybudovaná pro kamionovou dopravu,“ řekl Rýdl.

Místo je tak v obou směrech průjezdné jen s drobným omezením, ale nikoli kyvadlově. Rychlost je u hraničního přechodu trvale snížená na několik desítek kilometrů v hodině.

ŘSD letos opravuje již několikátou část silnice I/3, která spojuje jižní Čechy s Rakouskem. V květnu a červnu opravilo ŘSD kilometrový úsek Kaplice nádraží železniční přejezd – Raveň, práce stály 15,3 milionu Kč. Silničáři opravili letos i úseky Bukovec – Holkov a Velešín – Zvíkov.

vkc hj

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3