Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Za víkend havarovalo na jihu Čech nejméně šest motorkářů

Jižní Čechy – Nejméně šest motorkářů havarovalo během uplynulého víkendu na jihočeských silnicích. Nejvážnější nehoda se stala v sobotu 4. března odpoledne u Strážného na Prachaticku.

Policejní mluvčí Milan Bajcura řekl, že cizinci na motorce pravděpodobně nedal přednost řidič dodávky a srazili se.

„Po nárazu motorkář padl na vozovku a způsobil se těžkou újmu na zdraví. Sám si přivolal lékařskou pomoc, a protože se jednalo o občana sousedního státu, zdravotníci ho převezli za hranice,“ popsal mluvčí s tím, že přesné okolnosti nehody teď vyšetřují kriminalisté.

Policisté upozorňují motorkáře, že na některých silnicích je po zimě stále ještě velké množství posypového materiálu a ve vyšších polohách dokonce bývá na silnicích námraza.

„Ani ve městech není situace o nic lepší. Po dlouhé zimě je mnoho komunikací poškozených, výtluky se objevují na křižovatkách, výjezdech z parkovišť a podobně,“ dodal Milan Bajcura.

Nehoda u Strážného. Foto: Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3