Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Za smrtelnou nehodu na Orlíku může řidič skútru, řekl soudu expert

Písek – Výslechem jediného svědka ve středu 16. května u Okresního soudu v Písku pokračovalo hlavní líčení s 19letým Christophem Steinertem, který čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti. Toho se měl dopustit loni 10. července, kdy jako řidič vodního skútru vrazil na Orlické přehradě při objíždění parníku do pramice, na které se plavila 18letá dívka se svým přítelem. Žena utrpěla při střetu těžká zranění, kterým podlehla. Při dubnovém zahájení hlavního líčení se obžalovaný hájil tím, že loďku neviděl.

„Nemůžu od té doby spát, pořád se mi to vrací. Přemýšlím, co jsem mohl udělat jinak, líp. abych tu dívku zachránil,“ řekl tehdy Christoph Steinert.

Soud ve středu 16. května předvolal jako svědka Michala Kudláčka ze Státní plavební správy. Expert se vyjadřoval ke způsobu jízdy skútru i pramice. Podle něj je vina jednoznačně na straně řidiče skútru.

„Nehodu zavinil vůdce vodního skútru, měl dát přednost plavidlu, ve kterém jela poškozená. Spoluvinu druhého plavidla jsem neshledal,“ řekl Michal Kudláček.

Obžalovanému hrozí při prokázání viny až šestileté vězení. Případ vyvolal velké emoce, jak u laické veřejnosti, tak mezi vodními záchranáři.

„My jsme vždycky měli s touto skupinou těchto v uvozovkách sportovců – vodních skútrařů, velké problémy. Chovají se dost nezodpovědně, jezdí poměrně velkou rychlostí a většinou obcházejí předpisy,“ řekl bývalý vodní záchranář Jiří Knotek z Písku, který sloužil na Orlíku dvacet let.

Soud odročil hlavní líčení na pondělí 5. června, kdy by měl i padnout rozsudek.

Christoph Steinert s obhájcem. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3