Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Z požáru 22 hektarů pole na Hradecku je škoda za 600 tisíc korun

Stříbřec – Na 600 tisíc korun předběžně vyčíslili hasiči škodu po pondělním požáru 22 hektarů pole se vzrostlým ječmenem u obce Stříbřec na Jindřichohradecku. Na místě pracovalo několik kombajnů a zemědělských strojů, všechny ale stačily hořící pole zavčasu opustit a událost se tak obešla bez zranění zemědělců i škod na technice.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že vzhledem k velkému rozsahu požáru, množství vyslaných jednotek a také zároveň teplu a silnému větru, kdy hrozilo, že požár se může velmi rychle rozšířit, si operační středisko vyžádalo pomoc – letecké hašení.

„Na hořící ječmen letadlo, vzlétávající z Hosína, provedlo tři shozy vody. U požářiště hasiči zřídili dvě čerpací stanoviště, odkud dodávali vodu kyvadlově cisternami. Hořící pole pak místní zemědělci oborali, čímž zabránili dalšímu šíření,“ řekla mluvčí s tím, že likvidace požáru trvala hasičům asi dvě hodiny.

Příčiny vzniku ohně vyšetřovatelé stále zjišťují. Jednou z pravděpodobných verzí je ta, že požár mohla způsobit jiskra, která odlétla z některého z kombajnů.

Požár na Jindřichohradecku. 2x Foto: HZS JčK

pole2

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3