Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Z „nenápadného“ požáru v Sezimově Ústí je škoda za 600 tisíc korun

Sezimovo Ústí – Ze zdánlivě banálního výjezdu zásah, který na několik hodin zaměstnal tři hasičské jednotky a vyžádal si i použití speciálního hasícího a řezacího zařízení COBRA. Takový vývoj měl požár střechy rodinného domu, který v úterý 12. září likvidovali hasiči v Sezimově Ústí na Táborsku. Oheň napáchal škodu za 600 tisíc korun, příčiny vzniku požáru vyšetřovatelé stále zjišťují.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů zmínila, že podle prvotního oznámení na tísňovou linku stoupal ze střechy pouze kouř. Na místo vyjela táborská profesionální jednotka a už během jízdy dostal velitel zásahu informaci, že se jedná o požár celé střechy. Proto povolal na pomoc dvě jednotky dobrovolných hasičů z Tábora a Sezimova Ústí.

„Jednalo se o dvoupodlažní rodinný dům stojící v řadové zástavbě. Z vnějšku nebyly žádné známky požáru patrné a majitelé domu tvrdili, že požár je již uhašen, že stačí pouze odvětrat půdu,“ řekla mluvčí.

Velitel zásahu přesto rozhodl o odpojení domu od přívodu elektrické energie a dal pokyn k vnitřnímu průzkumu prostor zasažených požárem. Ty byly silně zakouřené a hasiči proto použili termokameru. U půdy a konstrukce komína ale žádné ohnisko nenašli. Zároveň s tím kontrolovali objekt zvenčí a pomocí nastavovacích žebříků prozkoumávali střechu, tašky a krytiny.

„V průběhu vnitřního průzkumu najednou hasiči narazili na plameny, kterým se ubránili vodním proudem. Pro uhašení plamenů v nepřístupném prostoru použila jednotka hasící a řezací zařízení COBRA. Tím prořízli stropní konstrukci a požár na půdě uhasili,“ poznamenala Vendula Matějů.

Ohnisko požáru našli hasiči teprve po rozebrání střechy. Zjistili, že hoří dřevěná konstrukce střechy a izolace na ploše přibližně 16  metrů čtverečních.

„Jednotka žhnoucí části střechy motorovou pilou odřezala a venku na volném prostranství je dobrovolní hasiči dohasili. Nosné trámy byly uhašeny vodními proudy. Závěrečný průzkum pak velitel provedl opět termokamerou,“ uzavřela mluvčí hasičů.

Požár v Sezimově Ústí. 2x Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3