Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Z nehody u Zalin odváželi čtyři těžce zraněné. Do bouraných aut narazilo další

Zaliny – Hned čtyři těžká zranění si vyžádala středeční dvojitá nehoda mezi obcemi Kaliště a Zaliny na Českobudějovicku. Stala se krátce před půl čtvrtou odpoledne, vyjely k ní všechny složky integrovaného záchranného systému.

Na místě se nejprve čelně střetly vozy Citroën Berlingo a Škoda Fabia. Do nich pak ještě narazila Škoda Octavia. Její posádka vyvázla bez zranění, všichni cestující v prvních dvou vozidlech skončili v nemocnici. „Do protisměru pravděpodobně přejela řidička fabie. Šetření ale stále probíhá,“ řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Ve fabii byla nejzávažněji zraněná sedmadvacetiletá žena, u které zasahující lékař zjisti těžká mnohačetná poranění bezprostředně ohrožující její život.

„Zdravotníci postižené zajistili dýchací cesty a napojili na přístrojem řízenou ventilaci. Po poskytnutí další nezbytné přednemocniční neodkladné lékařské péče byla žena v kritickém stavu transportována na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice,“ popsala mluvčí zdravotnické záchranné služby Petra Kafková.

Spolujezdec z fabie zůstal po nehodě v bezvědomí zaklíněn ve vozidle. „Muž při střetu utrpěl těžké poranění hlavy a mozku a byl přímo ohrožen na životě. Po zajištění základních životních funkcí a napojení na umělou plicní ventilaci ho záchranáři transportovali v kritickém stavu do téže nemocnice,“ dodala mluvčí.

V druhém osobním vozidle ošetřili záchranáři devětatřicetiletého řidiče a nezletilé dítě. „Muž utrpěl těžká poranění v oblasti dolních končetin a dítě středně závažné zranění v oblasti horní končetiny. Oba byli po ošetření a stabilizaci stavu převezeni na traumacentrum Nemocnice České Budějovice,“ doplnila Kafková.

Nehoda u Zalin. 2x Foto: HZS J!čK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3