Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Z Č.Budějovic do Písku začne jezdit přímý vlak ČD

České Budějovice 5. prosince (ČTK) – Z Českých Budějovic do Písku budou od 10. prosince jezdit přímé vlaky. Nový jízdní řád Českých drah (ČD) přináší i další novinky. Nově denně, tedy i v sobotu, budou jezdit dva rychlíky na trati České Budějovice – Plzeň. Kvůli změně dopravce na šumavských tratích (tratě 194, 197 a 198), jež začne od 10. prosince provozovat společnost GW Train Regio, skončí pokladny ČD v osmi stanicích. ČTK to dnes řekla mluvčí ČD Radka Pistoriusová.

Nově pojedou přímé vlaky České Budějovice – Písek město a zpět. „To je největší změna, je to na objednávku kraje. Tam se muselo vždycky přestupovat v Ražicích,“ řekla mluvčí. O dva spoje, jež pojedou v pracovní dny, se zvýší počet vlaků na trati z Českých Budějovic do Českých Velenic.

Nově denně, tedy i v sobotu, pojedou dva večerní rychlíky na trati České Budějovice – Plzeň: rychlík Karel Klostermann z Plzně do Budějovic a rychlík Bezdrev v opačném směru; ten vyjíždí v 15:27 z Brna. Na tratích Rybník – Lipno nad Vltavou a Summerau – České Budějovice budou zastavovat expresy v Horním Dvořišti. „Nová přímá linka České Budějovice – Loučovice a zpět pojede v sezoně denně, mimo sezonu v pracovní dny,“ řekla Pistoriusová.

Kvůli změně na šumavských tratích ruší ČD od 10. prosince pokladny ve stanicích Český Krumlov, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Nová Pec, Prachatice, Vimperk, Vodňany a Volary. Společnost GW Train Regio bude provozovat pokladny ve stanicích České Budějovice, Český Krumlov, Strakonice a Volary. „V ostatních stanicích pokladny nebudou, protože v každém vlaku bude odbavovací systém, automat na jízdenky,“ řekl dnes ČTK člen dozorčí rady firmy GW Train Regio Robert Krigar.

Přibudou čtyři přímé vlaky mezi Strakonicemi a Horažďovicemi. Více spojů bude v ranní špičce ze Strakonic do Českých Budějovic, nový večerní vlak z Budějovic do Strakonic pojede v pracovní dny. ČD zavedou i novou posilovou linku na trati České Budějovice – Zliv a zpět. Na trati Bechyně – Tábor pojedou denně čtyři osobní vlaky. V Táboře – Malšicích bude nová zastávka začleněná do Integrovaného dopravního systému Tábora.

V pracovní dny vypraví ČD v Jihočeském kraji 412 vlaků, z toho 336 regionálních. O víkendech to bude 315 spojů, z nichž je 245 regionálních.

vkc kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3