Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

XIV. ročník Mistrovství ČR záchranných psů, psovodů složek IZS

Ve dnech 7. – 9. září 2018 se v jihočeském Spáleništi u Přední Výtoně uskuteční již 14. ročník Mistrovství ČR záchranných psů, psovodů složek IZS. Organizátorem letošního ročníku byla pověřena Jihočeská záchranná brigáda kynologů.

V průběhu dvou dnů absolvují týmy Integrovaného záchranného systému noční i denní praktická nasazení v rámci simulovaného hromadného neštěstí. Jedná se o čtyři reálné situace v sutinovém a plošném vyhledání čtyř až osmi pohřešovaných osob. Práci psovodů a psů budou hodnotit odborní rozhodčí.

Síly spolu změří celkem 10 soutěžních týmů, mezi nimiž budou, mimo jiné, zástupci Policie ČR, HZS ČR, Městské policie a samozřejmě i Svazu záchranných brigád kynologů ČR.

V pátek 7. září absolvují všechny týmy noční praktická nasazení. V rámci simulovaného hromadného neštěstí kynologové spolu se svými služebními psy prohledávají nejen sutiny, ale i rozsáhlý lesní terén. V sobotu budou obdobné situace řešit při denních speciálech.

Soutěžní týmy jsou tříčlenné tvořené vedoucím týmu, kynolog se psem pracujícím v sutinách a kynolog se psem vyhledávají osoby na ploše. Hlavním úkolem vedoucího týmu je koordinace psovodů při plnění zadaných úkolů.

Podrobné informace o akci podá

Petra Kučerová
ředitelka závodu
Tel.: 602 487 135

Jana Šmídová
výcvikářka JČZBK
Tel.: 602 716 920

Tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3