Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

,Vzpouzí se jako kůň´. Zásahovka pacifikovala ozbrojeného sebevraha

České Budějovice – Složitý zákrok při záchraně sebevraha měli v úterý 22. srpna dopoledne policisté a zdravotničtí záchranáři v krajském městě. Zhruba třicetiletý muž s nožem v ruce se zabarikádoval v bytě v Kostelní ulici a vyhrožoval, že vyskočí z druhého patra.

Policejní mluvčí Jiří Matzner řekl, že kromě záchranné služby dorazila na místo i zásahová jednotka s vyjednavačem. „Dialog s lékařem úspěšný nebyl a hrozilo, že muž své výhrůžky splní a zabije se. Mužovu pozornost tak na několik chvil zaměstnal vyjednavač zásahové jednotky a jeho kolegové násilně vnikli do bytu,“ popsal mluvčí.

Dodal, že zadržení muže vůbec nebylo jednoduché. „Vysílačkou se nesly věty typu ,vyvádí opravdu jako blázen! Vzpouzí se jako kůň´. Nakonec, když policisté muže znehybnili, musel mu ještě lékař podat uklidňující medikamenty,“ dodal Jiří Matzner.

Policisté převezli muže na psychiatrické oddělení českobudějovické nemocnice.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3