Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vzpomínky na druhou světovou válku oživí třídenní výstava v muzeu

České Budějovice – Vzpomínky na druhou světovou válku je název výstavy, která bude k vidění od čtvrtka 12. října do neděle 15. října v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Slavnostní zahájení je naplánované na 16. hodinu.

Podle autora Václava Škopka je výstava krátkodobá, ale o to zajímavější. Muzeum ji pořádá za účelem vyobrazení života v období druhé světové války.

„Návštěvníci si mohou prohlédnout dobové zbraně, uniformy a různá vybavení soupeřících armád. Ze zbraní budou vystaveny pušky K98, Mosin, Carcano, Garand – samopaly Mp 38,40, Beretta, PPŠ – pistole- signální pistole – minomety – kulomety MG42,34, Maxim, Děktarjev i ukázky delaborované munice,“ říká autor výstavy Škopek.

Kromě zbraní a uniforem budou k vidění i vycházkové kordíky nebo šavle, bajonety, různá vyznamenání, několik druhů používaných opasků, plynových masek a další.

Výstava se koná v historické budově muzea v Dukelské ulici 242/1.

Plakát. Foto: Jihočeské muzeum

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3