Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vysoké ceny a hodně zájemců. Sehnat byt je problém

penize
Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Jižní Čechy – Pětadvacetiletý Tomáš Kafka z Českých Budějovice shání už půl roku byt. Když už objeví nějaký, který odpovídá jeho představám, většinou má smůlu. A není sám.

Sehnat byt podle vlastních představ a ještě k tomu za dobrou cenu. To je problém který v tuto chvíli trápí mladé rodiny na jihu Čech. Zájem o vlastní bydlení je příliš velký a ceny jdou stále nahoru.

„Je problém najít nějaký byt, který by splňoval  moje požadavky, protože mám docela vysoké nároky a když už nějaký takový objevím, tak většinou je hodně drahý,“ popisuje Tomáš Kafka

Od začátku letošního roku se poptávka po bytech všech kategorií výrazně zvedla, stejně tak se zvýšily i ceny bytů. V průměru o pět až deset procent.

Realitní makléř Michal Matějovský vysvětlil, že důvodem je nízká úroková sazba hypoték i zvýšený zájem o investici do bytů a do realit obecně. Kupující však netrápí pouze cena,ale také fakt, že se byty obvykle prodávají  velmi rychle.

„Nejenže klient tlačí na to,aby ten byt byl rychle,ale aby vůbec byl,“ zdůrazňuje makléř Matějovský.

Co se týká výběru lokalit, záleží na tom jaká místa preferujete. V Budějovicích jsou nejvyhledávanějšími lokalitami centrum, Pražské předměstí nebo Rožnov.

Pokud uvažujete o pořízení nového bydlení pomocí hypotéky, budou pro vás výhodou nízké úroky,naopak jestli  máte vlastní hotovost, budou pro vás nevýhodou vysoké ceny bytů.

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3