Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Výpadky kvůli obchvatu. Ve Strakonicích bývají lidé občas bez vody

Strakonice – S občasnými výpadky dodávek vody se potýkají lidé ve Strakonicích během výstavby obchvatu města zvaného Severní dopravní půloblouk. Aktuálně se tam dělají inženýrské sítě a terénní úpravy. Obyvatelé Budovatelské ulice by se měli podle radnice v dohledné době dočkat trvalých protihlukových stěn namísto provizorních, které mají k dispozici teď. 

„Od ulice Písecká a od ulice Zvolenská se budují stoky A a B nutné pro odvodnění nové hlavní trasy a s tím současně jsou řešeny provizorní a definitivní překládky elektrického vedení, vodovodu a dalších inženýrských sítí. Kvůli tomu občas dochází k přerušení dodávky vody, což se snažíme ve spolupráci s Technickými službami města Strakonice řešit včasnou informovaností občanů,“ říká mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Během srpna zároveň vznikne opěrná zeď pod autosalonem na Písecké ulici. Bude zajišťovat bezpečnost svahu, kde vznikne napojení chodníku pro pěší na silnici I/4. Dělají se i hrubé terénní úpravy na silnici do centra, kvůli kterým musí chodci využívat náhradní obchůznou trasu Radomyšlskou ulicí.

„Poté se začne s budováním překrytého zářezu přes novou komunikaci I/22 v místě současné odbočky do lokality Na Vinici od křižovatky ulic Šmidingerova a Arch. Dubského ve směru na Šibeník. Ten bude již financován z rozpočtu města,“ dodala mluvčí radnice Bučoková. 

Obchvat Strakonic by měl být hotový na podzim příštího roku. Celkové náklady přesahují 305 milionů korun. 

Ilustrační. Foto: commons.wikimedia.org

 

 

Bc.

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3