Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Výlov Rožmberka přinese řadu dopravních omezení

Jižní Čechy – Řadu dopravních komplikací a omezení mohou čekat řidiči v souvislosti s výlovem rybníka Rožmberk, který se uskuteční o následujícím víkendu.

Příjezdové cesty budou označené velkým poutačem a budou dočasně zjednosměrněné. Od Třeboně musí řidiči za železničním přejezdem odbočit vpravo na obec Lužnice. Výjezd  je situován na hlavní tah a obec Přeseka.

Bezplatné parkoviště s dostatečnou kapacitou  se nachází   přímo  u rybníka Rožmberk na odstavné ploše a je zajištěno pořadatelskou službou. „Platí přísný zákaz  parkování na přilehlých polích, lesních cestách či jinde z důvodu bezpečného průjezdu ostatních vozidel, kdy policisté  budou řidiče jinde  parkujících  vozidel  nekompromisně řešit. Toto opatření je nezbytné rovněž pro možný průjezd vozidel záchranných složek,“ upozornila policejní mluvčí Hana Millerová.

Policie zároveň připomíná návštěvníkům akce, aby nenechávali v autech kabelky, mobily a další cennosti. Mohli by o ně totiž snadno přijít. Stejně tak si mají hlídat věci, které mají u sebe. Na místo se totiž pravděpodobně dostaví i zloději – kapsáři.

„Policisté svoji pozornost zaměří rovněž na řidiče, zdali nepožili alkohol či omamné a psychotropní látky před jízdou,“ dodala mluvčí Millerová.

201109231056_vylov_podrouzek
Ilustrační snímek. Foto: www.isumava.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3