Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vyhlásí soutěž na projekt rekonstrukce budějovického nádraží

České Budějovice – Budova vlakového nádraží v Českých Budějovicích je dlouhou dobu ostudou města. Ale to už se má brzy změnit. V minulém roce ji od Českých Drah převzala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta koncem února vyhlásí projektovou soutěž. Firmu, která bude mít rekonstrukci na starost bychom měli znát v březnu 2018.

„Město se aktivně zajímá o to, co s nádražní budovou bude. Máme velkou radost z toho, že se nový majitel snaží s ním něco udělat,“ říká náměstek budějovického primátora František Konečný.

Oprava nádražní budovy je pro SŽDC v Českých Budějovicích prioritou. Samotná rekonstrukce by měla začít už v druhé polovině příštího roku.

Náklady na rekonstrukci haly vlakového nádraží jsou předběžně vyčísleny na 200 milionů korun.

„Částka je takto vysoká záměrně, protože se jedná o historickou budovu, a na rekonstrukci bude třeba spolupracovat i s památkáři,“ vysvětluje Marek Illiaš, mluvčí SŽDC 

Pokud vše půjde podle plánu, rekonstrukce by měla být hotova v roce 2020.

Vlakové nádraží v Budějovicích. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3