Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Výborných lyžařských podmínek na jihu Čech využily tisíce lidí

České Budějovice 18. února (ČTK) – V jihočeských lyžařských střediscích se díky sněžení ještě zlepšily podmínky. V šumavském areálu Zadov se za víkend vystřídalo okolo 3000 lyžařů, hodně lidí také využilo běžecké trasy jeho v okolí. Skiareál Lipno přivítal od soboty do neděle v součtu 4500 rekreantů. ČTK to řekli zástupci středisek. Pokud vyjde předpověď počasí slibující další mrazy, mohla by být zprovozněna i bruslařská dráha na lipenském jezeře. Zatím tam bruslení není bezpečné.

V lyžařském středisku Zadov do dnešního rána přibylo devět centimetrů sněhu. „Podmínky jsou výborné. Napadl čerstvý prachový sníh a teploty jsou lehce pod bodem mrazu,“ řekl vedoucí provozu Petr Vondraš. Jen na sjezdovkách v areálu Kobyla lyžovalo v sobotu asi 1200 lidí. Zlepšily se také sněhové podmínky pro běžkaře. „Dnes ráno jsme znovu najížděli lyžařské trasy v délce asi 35 kilometrů,“ uvedl Vondraš. O zájmu běžkařů vypovídala zaplněná parkoviště.

V okolí Lipna nad Vltavou připadlo i přes deset centimetrů přírodního sněhu. Nabídky 12 kilometrů sjezdovek skiareálu Lipno o víkendu využilo zhruba 4500 rekreantů. „Podmínky jsou super,“ řekl za skiareál Vojen Smíšek.

Bruslení na lipenském jezeře podle Smíška zatím není bezpečné. „Led ještě nemá potřebnou tloušťku, takže varujeme před tím, aby na něj lidé vstupovali. Jsou tam místy i praskliny, ještě to nestihlo promrznout,“ řekl. Naděje na zprovoznění bruslařské dráhy podle něj ještě je, pokud v příštím týdnu bude mrznout. Technika na úpravu ledu je připravena.

vst jpt

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3