Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

VŠTE chce do nového akademického roku vstoupit jako univerzita

České Budějovice – Doktorské programy, výchova vlastních akademických pracovníků i větší konkurence schopnost na trhu vysokoškolského vzdělávání. To jsou výhody, které pro Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích jednoznačně pramení z univerzitního statutu. Jde o zlomový bod, o který škola více než dva roky usilovala. Specializované ústavy by se díky tomu změnily na fakulty a škola by například získala i vlastní práva ke jmenování profesorů.

„Budou to v tuto chvíli dvě fakulty. To znamená, že ústav podnikové strategie by se měl změnit na fakultu podnikové strategie a ústav technicko – technologický by byl fakultou technicko – technologickou. S tím, že máme ještě ústav znalecký a ústav oceňování, který nadále zůstává ústavem,“ popisuje rektor Marek Vochozka.

Návrh na změnu statutu, kterou akademický senát jednoznačně schválil, vedení školy v tomto týdnu odeslalo na ministerstvo školství. To má na vyřízení zákonem stanovenou devadesátidenní lhůtu.

„Můj soukromý cíl je, aby tato fáze tohoto procesu vzniku university skončila do konce roku 2017,“ dodává rektor.

Vysokou školu technickou a ekonomickou aktuálně studuje zhruba 4200 studentů. Jedná se o jedinou vysokou školu v kraji, která se zaměřuje právě na technické obory.

O rozvoj technických oborů bude VŠTE usilovat i nadále. Velkou výzvou pro vedení školy je například otevření samostatné strojní a stavební fakulty nebo fakulty logistiky. Vysoká škola technická ekonomická v Českých Budějovicích funguje od roku 2006 v rámci oslav desátého výročí od svého založení vydala knihu která dopodrobna mapuje celý její vývoj.

VŠTE chce být univerzitou. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3