Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vodňany mají elektronickou úřední desku za 662 tisíc korun

Vodňany – Město si ulehčilo způsob komunikace s lidmi z města, ale i s turisty. Volně přístupná elektronická úřední deska nabízí kdykoli veškeré potřebné informace.

Na první pohled vypadá jako hodně zvětšený parkovací automat s obří dotykovou obrazovkou. Trvale před ním ale postávají skupinky lidí. Nejčastěji přitom ťukají na položku s nápisem „potřebuji vyřídit“. Kromě ní se jim ale zobrazuje třeba předpověď počasí, nebo aktuální informace o dění ve městě a okolí.

„Cílem bylo zpřístupnit lidem všechny informace a pokyny k úředním jednáním a to bez ohledu na den, nebo dobu. A samozřejmě jsme k tomu přidali i úřední desku a řadu dalších informací, takže lidé nejsou odkázáni na úřední hodiny a nemusí ani nic složitě vyhledávat na internetu,“ vysvětluje pořízení digitálního informačního kiosku starosta Václav Heřman.

Zařízení v hodnotě 662 tisíc korun má speciální úpravu proti vandalům a je monitorováno kamerami. Kromě servisu pro občany zahrnuje i nabídku informací a navigaci pro návštěvníky města. Částkou 215 tisíc na něj přispěla Nadace ČEZ.

„Vodňany leží poměrně blízko elektrárny Temelín, takže městské projekty podporujeme dlouhodobě. A zaměřujeme se právě na pomoc lidem, což právě informační kiosek, dohromady s podporou turistického ruchu, splňuje,“ vysvětluje neobvyklou dotaci Petr Šuleř ze Skupiny ČEZ.

Funkčnost nového zařízení si může ve Vodňanech vyzkoušet kdokoliv. Jeho prostřednictvím se lidé ve třech jazycích dostanou k pokynům jak si vyřídit doklady, povolení či platby.  V základní nabídce ale nechybí ani úřední deska, kalendář akcí, nebo virtuální prohlídka a tipy na výlet.

v-novem-kiosku-lide-najdou-dulezite-dokumenty-navigaci-nebo-i-jidelnicek-v-zs
Nový informační kiosek. Foto: Petr Šuleř

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3