Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vodňanská drůbež chce postavit novou porážku jatečných kuřat

Vodňany (Strakonicko) 7. března (ČTK) – Firma Vodňanská drůbež z holdingu Agrofert chce ve Vodňanech postavit novou porážku a zpracování jatečných kuřat s kapacitou 12.000 kusů za hodinu. Kapacita by stoupla o 3000 kusů. Stavba by měla začít letos v září a skončit v listopadu 2019. Areál společnosti se rozšíří z 9,03 na 10,04 hektaru. Vyplývá to z informačního systému EIA ministerstva životního prostředí. Stavba získala kladné stanovisko EIA. Vodňanský závod nyní produkuje asi 40.000 výrobků za rok, záměr předpokládá rozšíření na 52.000 výrobků.

Vodňanská drůbež je největší zpracovatel a dodavatel drůbežího masa v ČR a jediný český zpracovatel kachen. Podle informací ve Sbírce listin jí v roce 2016 tržby za vlastní výrobky a služby stouply o 3,2 procenta na 5,16 miliardy Kč, provozní zisk vzrostl o 10,5 procenta na 217 milionů Kč.

V současnosti provozovna ve Vodňanech zpracuje 9000 kuřat za hodinu, po rozšíření to bude 12.000 kusů kuřat. To podle záměru představuje navýšení maximální produkce z 42.700 tun ročně na 54.000 tun.

Firma chce ve Vodňanech modernizovat a rozšířit výrobu. Vybuduje objekt s novou porážkovou linkou na zpracování 12.000 kuřat za hodinu, nahradí současnou linku na zpracování 9000 kuřat za hodinu. „Objekt bude zahrnovat všechny prostory od vyskladnění živých kuřat, jejich porážky, porcování, balení až po kompletní expedici chlazených a mražených výrobků,“ stojí v záměru. Součástí plánu je demolice objektů, přesun objektů a výstavba nových. Modernizace výroby obsáhne i výměnu hořáků na současných kotlích, modernizaci předčištění odpadních vod a nové parkoviště.

„Z hlediska vlivů na veřejné zdraví lze konstatovat, že je navržený záměr přijatelný. Negativní vlivy výstavby a provozu záměru (…) na jednotlivé složky životního prostředí a veřejné zdraví jsou akceptovatelné,“ stojí ve stanovisku EIA. Z hlediska velikosti zasaženého území a zasažené populace označují zpracovatelé studie záměr jako „malý“.

Firma ve Vodňanech vyprodukovala v roce 2016 podle informací v záměru 3462 tun odpadů, z toho 14,93 tun odpadů v kategorii nebezpečných. Produkce odpadů by měla po zvýšení výroby stoupnout o 23 procent.

Vodňanská drůbež na trh dodává chlazenou a mraženou drůbež, díly, polotovary a masné výrobky. Pod firmu patří provozovny Mirovice, Modřice, Vodňany a Skořenice. Produkují přes 1200 výrobků, chlazenou a mraženou drůbež, uzeninu a polotovary.

Firma v roce 2016 prodala 95.994 tun chlazených, zmrazených a masných výrobků. Průměrný přepočtený počet zaměstnanců byl 1554. Zisk po zdanění byl 169,8 milionu, meziročně vyšší téměř o 11 procent. Společnost v roce 2016 podle výroční zprávy investovala 134,6 milionu Kč.

vkc hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3