Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vodárenská věž nabízí návštěvníkům videoprojekce

České Budějovice – O státním svátku 28. října se otevřela budějovická Vodárenská věž. Tato technická památka byla postavena v roce 1724 a zpřístupněna byla v polovině července tohoto roku.

Do loňského podzimu věž procházela rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím cílem bylo zachovat původní podobu, původní zdivo a získat stejnou podobu, jakou měla v 19.století.

„Vnitřek jsme spíše renovovali, instalovali videoprojekce. Co se týká venkovní části, chtěli jsme věži vrátit původní barvy,“ popisuje Jitka Kramářová ze společnosti ČEVAK.

Od poloviny července navštívilo vež 2500 lidí. Nejstaršímu bylo 89 let a tomu nejmladšímu tři měsíce. Kromě lidí z České republiky navštívili věž i turisté ze zahraničí.

„Měli jsme tu návštěvníky ze všech koutů světa, z Ruska, Francie, Německa, USA.  Převažuji ale Češi,“ říká Kramářová.

Prohlídky se také konaly pro desítky školních exkurzí a zájmové spolky. Velkým lákadlem pro mladší i starší návštěvníky je zde videoprojekce, která přiblíží návštěvníkům historii vodárenství.

Věž má připravené videoprojekce v přízemí a 2.patře, mapují historii dodávek vody od prvopočátku do současnosti.

Ještě v tomto roce pro vás provozovatelé chystají otevření na adventní neděle. Budou tu čerti s Mikulášem , zpívání a koledy. Pro skupiny deseti a více zájemců lze domluvit individuální prohlídky.

vez-1920x960
Vodárenská věž. Foto: www.vodarenskavezcb.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3