Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vlekaři na Šumavě díky ochlazení znovu spustili sněhová děla

České Budějovice 26. listopadu (ČTK) – Provozovatelům lyžařských středisek na Šumavě umožnil příchod chladnějšího počasí spustit sněhová děla. V noci na dnešek teploty klesly i šest stupňů Celsia pod nulu a napadlo trochu sněhu. Technický sníh už přibývá na Zadově i v areálu Hochficht na česko-rakouské hranici. Ještě dnes chtějí spustit techniku ve Skiareálu Lipno. O termínu zahájení lyžařské sezony rozhodne další průběh počasí, řekli dnes správci těchto areálů ČTK.

„Výhled počasí je zatím optimistický, ale jestli budeme lyžovat už příští týden, to je ještě otevřené,“ řekl Petr Vondraš z lyžařského areálu Zadov. Díky sněhovým přeháňkám od soboty leželo dnes na Churáňově okolo deseti centimetrů přírodního sněhu. Zasněžovací technika se rozjela ráno. V provozu byla poprvé v polovině listopadu, sníh na hromadách podle Vondraše následné oteplení vydržel. „U nás na Zadově to teď je druhá vlna zasněžování,“ uvedl.

Ve skiareálu Hochficht začala děla chrlit sníh na sjezdovky v noci na dnešek. Vydrží-li současný ráz počasí i v dalších dnech, začne se na nich lyžovat 2. prosince. „Děláme maximum pro to, abychom příští sobotu mohli přivítat první lyžaře. Momentálně nám počasí přeje,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel skiareálu Gerald Paschinger. Doplnil, že v horních partiích střediska napadlo asi 15 centimetrů přírodního sněhu. Rozhodnutí o zahájení sezony tam padne v polovině týdne.

Co nejdřív by chtěl nabídnou lyžování také Skiareál Lipno, který se zasněžováním teprve začne. Díky technickému vybavení by bylo možné páteřní síť lipenských sjezdovek pokrýt dostatečnou vrstvou umělého sněhu za tři dny „Ale mrazy by musely být souvislé, abychom mohli čtyřiadvacet hodin sněžit,“ podotkl mluvčí areálu Vojen Smíšek.

vst sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3