Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vítěze stavby haly v Č. Budějovicích určí dvoukolový výběr

České Budějovice 19. prosince (ČTK) – Vítěze na zakázku stavby multifunkčního centra v Českých Budějovicích určí dvoukolový výběr, který město zadá. Odhadovaná cena projektu je 312 milionů korun bez daně. Hlavním finálním kritériem soutěže bude navrhovaná cena. Do druhého kola však postoupí jen zájemci, kteří splní řadu podmínek. Novinářům to dnes řekl zástupci vedení českobudějovického magistrátu. Stavba multifunkčního centra má začít v květnu příštího roku.

Nové multifunkční centrum bude stát na místě, kde je nyní všesportovní hala. „Součástí zakázky je i demolice stávající budovy všesportovní haly,“ řekl primátorův náměstek Petr Holický (ANO).

Lhůta pro stavbu bude 13 měsíců. Podle zástupců vedení města by tak v létě 2019 mohl začít provoz v multifunkčním centru.

V prvním kole soutěže nebudou muset uchazeči navrhovat cenu za zhotovení. Do druhého kola pak postoupí subjekty, které splní specifické kvalifikační předpoklady. „Budou poměrně přísné tak, aby se utkaly silné firmy, u nichž bude záruka, že třeba během výstavby neukončí svou činnost,“ uvedl primátorův náměstek František Konečný (ANO). Jedním z kvalifikačních předpokladů je podle něj například to, že uchazeč za sebou musí mít stavbu několika projektů s hodnotou nad 100 milionů korun.

Nová hala bude mít dvě stejné palubovky. Zvýší se také kapacita hlediště, třeba volejbalové zápasy bude moct sledovat až 2250 diváků místo současných 1500. Vedle toho bude komplex sloužit pro pořádání kulturních akcí.

rek ktp

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3