Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vimperští zastupitelé odvolali místostarostu Caise z ODS

Vimperk (ČTK) – Vimperští zastupitelé odvolali místostarostu Jiřího Caise (ODS). ČTK to řekla mluvčí města Irena Malotová. Opozice zdůvodnila odvolání z minulého týdne tím, že je místostarosta nekompetentní, Cais to odmítá. Jeho nástupce chtějí zastupitelé zvolit 3. dubna, do té doby převezme jeho práci starostka Jaroslava Martanová (SNK-ED) a rada města.

Ve Vimperku, jenž má přes 7000 obyvatel, vládne koalice stran SNK-ED, ODS, KDU-ČSL a Volba pro město, Šárka Janásková z Volby pro město loni koalici opustila. Opozice má tak nyní většinu devíti hlasů v sedmnáctičlenném zastupitelstvu.

Odvolání navrhla opoziční zastupitelka Iveta Preslová (JIH 2012). Zdůvodnila to tím, že Cais je nekompetentní plnit základní úkoly a se zastupiteli jedná arogantně. „Pro mě nejste kompetentním člověkem,“ řekla Preslová na zasedání. Pro odvolání hlasovalo všech devět opozičních zastupitelů, pět zastupitelů bylo proti, dva se zdrželi hlasování a jeden chyběl.

Cais dnes ČTK řekl, že pokusů o jeho odvolání bylo již několik. Nekompetentnost a další argumenty opozice označil za zástupné problémy. „Jako jeden z důvodů paní Preslová uvedla, že jí posílám materiál těsně před zastupitelstvem. To, co jsem jí poslal, byla pozvánka na úterý příštího týdne, kdy jsme se měli bavit o dostavbě bazénu. Pravým důvodem odvolání je destabilizace celé radnice, dokázání síly,“ řekl ČTK Cais.

Jeho úkoly převezme až do příštího zasedání zastupitelstva 3. dubna starostka a rada města. Martanová byla s Caisem spokojená. „Odvedl dobrý kus práce na koncepčních dokumentech pro město a projektech a za to mu patří mé poděkování,“ řekla ČTK starostka Vimperka.

Jiří Cais. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3