Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vimperk získal dotaci 650 tisíc korun na obnovu pěti památek

Vimperk – Pokračování v rekonstrukci opevnění, zrestaurování ciferníků hodin na zvonici, oprava vnějšího pláště kostela sv. Bartoloměje a obnova fasády městského úřadu i domova mládeže. Na tyto projekty získal Vimperk dotaci 650 tisíc korun z programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón

„Zájem o získání dotace v roce 2017 projevilo pouze Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk. To znamená, že většinu získaných finančních prostředků využije nakonec město na obnovu svých památkově chráněných nemovitostí,“ říká Alena Szabová z odboru investic a údržby vimperské radnice.

Na další etapu obnovy městského opevnění vyčlenilo město 98 tisíc korun. Do ciferníků hodin městské zvonice investuje 165 tisíc korun, 206 tisíc korun poslouží k obnově pláště kostela a dalších 110 tisíc korun připadne na opravu fasády městského úřadu ve Steinbrenerově ulici.

„Gymnázium a SOŠ ekonomická ve Vimperku získá 71 tisíc korun na realizaci obnovy dvorní fasády Domova mládeže na náměstí Svobody, přičemž současně obdrží  dalších 16 tisíc ve formě povinného spolupodílu města,“ doplňuje Alena Szabová.

Kostel sv. Bartoloměje. Foto: vimperk.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3