Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vimperk: Zbourají staré domy a postaví chodník i parkovací místa

Vimperk – Důstojný příjezd do města od bavorských hranic a příjemný vstup do historické části si slibuje vimperská radnice od revitalizace prostoru v Pasovské ulici, kde dnes chátrají dva opuštěné domy. Ty nechá město zbourat. Na jejich místě má vzniknout širší komunikace a nový chodník. V další etapě pak město plánuje pořízení nových parkovacích míst.

Podle starostky Jaroslavy Martanové tím radnice zajistí bezpečnější provoz i pohyb chodců v této části města.

Domy určené k demolici chce město vykoupit za 350 tisíc korun od soukromého vlastníka. Oba domy stojí v nejužším místě při výpadovce k hraničnímu přechodu Strážný a v demoličním pásmu byly již před deseti lety. „Tehdejší záměr na vybudování nové přeložky státní komunikace I/4 však nebyl nikdy realizován a vzhledem k nedostatečným hodnotám frekvence dopravy o něm už ředitelství silnic a dálnic neuvažovalo,“ vysvětluje starostka.

Při současných jednáních na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v Českých Budějovicích se prý Vimperku podařilo získat příslib spolupráce na této revitalizaci části Pasovské ulice. „ŘSD by s námi participovalo na dopravní infrastruktuře, tedy na rozšíření komunikace a vybudování dosud chybějícího chodníku v tomto místě,“ dodává Jaroslava Martanová.

Aby se město mohlo pustit do revitalizace, musí napřed získat do svého vlastnictví ještě další přilehlé pozemky. „Se Státním pozemkovým úřadem jsme zatím předběžně projednávali možnost bezúplatného převodu na město a rovněž se soukromým majitelem zbytku pozemků jsme dohodnuti na budoucí směně či odkupu,“ říká starostka Martanová.

Demoliční práce na odstranění chátrajících domů začnou letos na jaře. Celá revitalizace má být hotová do dvou až tří let.

Domy k demolici. Foto: Město Vimperk

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3