Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vimperk odkoupí pozemky pro důstojnější vjezd do města

Vimperk – S přípravami na revitalizaci lokality v Pasovské ulici, která má zajistit důstojnější vjezd do města od bavorských hranic i vstup do historické části města, pokročili ve Vimperku na Prachaticku. Tamní zastupitelé schválili odkup pozemků o výměře 233 m2 , které se nacházejí mezi domy určenými k demolici a řekou Volyňkou. Radnice za ně zaplatí 22 tisíc korun.

Starostka města Jaroslava Martanová doplnila, že město již také předběžně projednalo bezúplatný převod sousedních pozemků ve správě Státního pozemkového úřadu. Plánovaná revitalizace bude navazovat na územní studii veřejných prostranství ulic 1. máje a Pivovarská. Letos by měly začít práce na odstranění zchátralých domů.

„Podařilo se nám získat dotaci na demolici budovy čp. 45 a vykoupili jsme i vedle stojící objekt čp 52, který bude rovněž odstraněn,“ řekla starostka.

K demolici prvního domu přistoupí radnice ještě v letošním roce. Revitalizaci pak bude možné zahájit až po odstranění druhého domu. Finančně se na ní bude podílet také ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„ŘSD momentálně zpracovává studii na řešení problémových míst komunikace I/4. Jedno takové místo je právě v Pasovské ulici ve Vimperku,“ dodala Jaroslava Martanová.

Část prostoru po odstraněných domech využije město k rozšíření komunikace a vybudování chybějícího chodníku.

Vjezd do Vimperku. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3