Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vimperk má nové vedení města i starostu

Vimperk (ČTK) – Vimperk vede nová koalice složená z Jihočechů 2012, ANO, ČSSD a jedné nezávislé zastupitelky. Novým starostou se stal Pavel Dvořák (Jihočeši 2012). Rozhodli o tom na svém zasedání v pondělí 15. května večer zastupitelé města. Dvořák nahradil ve funkci Jaroslavu Martanovou (SNK-ED). Ve Vimperku vládla koalice SNK-ED, ODS, KDU-ČSL a Volba pro město. ČTK změnu vedení města potvrdil Pavel Dvořák.

Podle něj šlo o logické vyústění celé situace. „Prakticky dva měsíce nefungovalo vedení města, nefungovala rada města,“ řekl Dvořák. Na konci únoru skončil ve funkci místostarosta Vimperku Jiří Cais (ODS). Od té doby byl podle Dvořáka vedení města prakticky přestalo vykonávat svou činnost.

Novým místostarostou se nyní stal Lukáš Sýs (ANO). Dvořák uvedl, že Vimperk se chce zaměřit na tři hlavní cíle. Jde o pokračování projektu zastřešení plaveckého bazénu, opravu silnic a napojení na kanalizaci prostoru bývalých vojenských kasáren u Sloupu.

Nový starosta Pavel Dvořák. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3