Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Více nehod, méně požárů. Hasiči loni řešili celkem 7879 událostí

Jižní Čechy – Více dopravních nehod, méně technických zásahů a požárů, žádná mimořádná událost nebo živelní pohroma. Jihočeští hasiči loni řešili 7879 zásahů, to je z hlediska statistického průměru víc než 21 událostí za den. Ve srovnání s předchozím rokem ubylo zásahů o přibližně 500.

Mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů popsala, že více než polovinu událostí tvořily takzvané technické zásahy. Mezi ně patří třeba otevírání zabouchnutých dveří nebo odstraňování vosích hnízd. Hasiči jich letos zaznamenali 4714. „V porovnání s rokem 2015, kdy hasiči řešili 4830 technických zásahů, se jedná o mírný pokles,“ poznamenala mluvčí.

Druhou nejpočetnější kategorii zásahů tvoří dopravní nehody. Těch oproti předchozímu roku přibylo o necelé dvě stovky. „Jednotky HZS Jihočeského kraje likvidovaly v roce 2016 následky 1 505 nehod,“ upřesnila mluvčí.

Dobrou zprávou nakonec je pak skutečnost, že ve srovnání s předchozími roky loni ubylo požárů. A to dokonce dost výrazně. “ V loňském roce jihočeští hasiči uhasili 892 požárů. V roce 2015, kdy celou Českou republiku dlouhodobě trápily vysoké letní teploty a hodně následných požárů, se počet požárů dostal na 1 407,“ dodala Vendula Matějů.

Ilustrační snímek. Foto: velkomeziricsko.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3